“دیدار فعالان عرصه معدن استان با رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران و مدیر کل دفتر نظارت و بهره برداری معادن وزارت صنعت معدن و تجارت”

طبق اطلاع رسانی و هماهنگی های صورت پذیرفته روز یکشنبه ۱۵ آذر ماه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح نشست فعالان عرصه معدن استان با رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران و مدیر کل دفتر نظارت و بهره برداری معادن وزارت صنعت معدن و تجارت و با حضور رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، روسا و هیات مدیره خانه معدن ، خانه صنعت و معدن ، اتاق بازرگانی و نظام مهندسی معدن استان با هدف هم اندیشی در جهت بررسی فرصتها و چالشهای پیش روی معدن و صنایع معدنی استان برگزار گردید.
در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید ، ابتدا دکتر نبئی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان ، ضمن خوش آمد گویی به مدعوین و معرفی میهمانان از ایشان درخواست نمودند تا نقطه نظرات خود را در خصوص موضوعات جلسه مطرح فرمایند .

DSC02275

مهندس پر زحمت رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت ، ضمن خوش آمد گوئی به میهمانان و تبریک انتصاب آقای مهندس اسماعیلی ، برنامه سازمان تحت مسئولیت خود را حمایت از تشکلهای بخش خصوصی و رفع مشکلات معدن با کمک آنان عنوان نمودند و ضمن تاکید بر این مطلب که نظام مهندسی معدن بازوی پرتوان اجرایی استان در بخش تخصصی است، از ایجاد کارگروههای رفع موانع معدنکاری در استان با حضور نمایندگان تشکلهای خصوصی خبر دادند و دعوت نمودند تا سازمان نظام مهندسی معدن استان نیز در این کارگروهها حضور موثر داشته باشد.
مهندس پرزحمت در خصوص برگزاری همایشها ، نمایشگاهها و مراسم مرتبط ، با همکاری همه تشکلهای بخش خصوصی و دولتی، استقبال نمودند و تعامل بین این نهادها را در پیشبرد اهداف مشترک موثر دانشستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در جمع فعالان عرصه معدن استان در قزوین گفتند که وزارت صنعت معدن و تجارت ، سازمان نظام مهندسی معدن را بازوی اجرایی خود در امور فنی و تخصصی می داند و این نگرش قطعا موجبات افزایش بهره وری از معادن و حفظ ذخایر معدنی که از سرمایه های عمومی هستند ، می گردد.
مهندس نادعلی اسماعیلی تعامل سازنده تشکلهای دولتی و خصوصی بخش معدن را در پیشبرد اهداف و برنامه های وزارت متبوع در حوزه معدن موثر دانستند و یکی از اولویتهای سازمان نظام مهندسی کشور را برقراری تعامل سازنده با همه دستگاهها اعلان نمودند و اظهار امیدواری نمودند که در راستای تعاملات بیشتر امور اجرایی بخش معدن تسهیل شه و در این حال است که می توان به تحقق اقتصاد مقاومتی که از رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز می باشد گامهای موثری برداشت .
مهندس اسماعیلی رویکرد سازمان تحت مسئولیت خود را رویکرد خصوصی و با تبعیت از قانون مصوب مجلس و نیز دستورالعملهای اجرایی ابلاغی از سوی وزارت متبوع و تحت نظارت آن دانستند و اظهار امیدواری نمودند که با برون سپاری امور غیر حاکمیتی به تشکلهایی نظیر سازمان نظام مهندسی معدن، در راستای کیفی سازی خدمات ، تشکلهای خصوصی موثر تر عمل نمایند.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اعلان اینکه دبیری برگزاری مراسم روز بزرگداشت صنعت و معدن (دهم تیرماه هر سال) به ایشان محول گردیده است ، درخواست نمودند که تشکلهای معدنی و صنعتی بخش خصوصی استان بویژه خانه صنعت و معدن, خانه معدن ، اتاق بازرگانی و نظام مهندسی معدن استان در اسرع وقت در خصوص برگزاری مراسمی هدفمند و باشکوه ، تحت سرپرستی و رئیس محترم سازمان صنعت معدن و تجارت استان همکاری نمایند.

مهندس ایروانی مدیر کل دفتر نظارت و بهره برداری از معادن ، از عقد تفاهم نامه بین منابع طبیعی و وزارت صنعت معدن و تجارت خبر دادند که در خصوص رفع مشکلات بخش معدن در این حوزه کمک شایانی خواهد نمود و سیاست وزارتخانه در بخش معدن را پرهیز از خام فروشی و تسهیل امور معدنکاران بر شمردند. در ادامه مهندس ایروانی در خصوص سوالات مطرح شده از سوی حضار نیز پاسخ دادند.

در جریان جلسه ، دکتر زمانی رئیس خانه صنعت و معدن استان ، توکلی رئیس خانه معدن استان و مهندس شکوهی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی استان با بیان پاره ای از مشکلات و پتانسیلهای بخش معدن استان، مشکل معارضین را اصلی ترین مشکل بخش معدن عنوان نمودند و به چند مورد از مشکلات در حوزه منابع طبیعی اشاره کردند. ضمنا آقای توکلی عنوان نمودند که خانه معدن پیگیر تاسیس شعبه ای تخصصی برای حل کارشناسانه بخش معدن در شوراهای حل اختلاف استان می باشد.

روابط عمومی سازمان

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *