“گزارش دیدار دکتر سرقینی با فعالان عرصه معدن استان”

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ، دکتر جعفر سرقینی‌اهری در نشست مدیران معادن و تشکل‌های معدنی استان قزوین که در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که همواره از سوی مدیران و تشکل‌های معدنی در استان قزوین مطرح می شود بخش مالیات بر درآمد است که برای حل این مشکل در برنامه ششم و بودجه سال آینده با متولیان مالیاتی در حال رایزنی هستیم تا در راستای حمایت از تولیدکننده و صنعتکاران حذف مالیات و یا کاهش سطح آن مورد بررسی قرار گیرد.

dr sargheini

وی افزود: از سویی نیز در زمینه حمایت از این صنعتگران و تولیدکنندگان در بخش صادرات مواد خام، حمایت های لازم را انجام نداده ایم که در این رابطه و نیز در بخش معافیت های مالیاتی در بخش صادرات مواد خام، تذکرات لازم به متولیان داده شده است.

معاون امور معادن و صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش حمایت واردات فولاد به کشور بیان کرد: طی ۱۰ ماه اخیر تنها ۲۰ درصد واردات فولاد به کشور داشتیم که این سیاست در راستای حمایت از بخش صنعت و معدن کشور و فعالین این عرصه بوده است.

سرقینی‌اهری ادامه داد: با به کار گیری این سیاست و نیز با بالا بردن تعرفه در بخش صنعت فولاد و کاهش واردات آن سعی در گسترش چرخه صنعت در کشور داریم.
معاون امور معادن و صنایع وزارت صنعت، معدن و تجار گفت: در راستای توسعه بخش های گوناگون صنعت و معدن کشور با رایزنی های صورت گرفته اعطای وام بانک ها به زیرساخت های این دو بخش شتاب می گیرد.

در این جلسه دکتر سرقینی در پاسخ به درخواست دکتر نبئی رییس سازمان نظام مهندسی استان در تسریع واگذاری امور به بخش های غیر دولتی, در راستای اجرای ماده ۱۱۷ آیین نامه اجرایی قانون معادن که به موجب آن کلیه امور اجرایی و کارشناسی مربوط به صدور ، تمدید و یا انتقال مجوزهای معدنی  به نظام مهندسی معدن محول می گردد ، قول مساعدت دادند و خاطر نشان کردند که این مهم در دست بررسی و اقدام تدریجی می باشد.

روابط عمومی سازمان

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *