“۴۰ درصد سرمایه‌گذاری‌ها در استان قزوین در بخش معدن است”

“به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت “به نقل از  شاتا ؛  مهندس علی پرزحمت در نشست مدیران معادن و تشکل‌های معدنی استان قزوین که با حضور دکترجعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد،  اظهار داشت: استان قزوین در تولید شیشه رتبه نخست کشوری را دارد.

پرزحمت
وی با اشاره به اینکه استان قزوین علاوه بر برخورداری از رتبه نخست تولید شیشه در دیگر صنایع نیز از جایگاه مطلوبی برخوردار است، بیان کرد: این استان در صنایع تولیدات سرامیک، کاشی و دیگر صنایع نیز از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد سرمایه‌گذاری‌ها در استان قزوین در بخش معدن بوده است، عنوان کرد: این بخش ۲۸ درصد از اشتغال در استان قزوین را به خود اختصاص داده است.
وی  با اشاره به این نکته که استان قزوین از ظرفیت‌های قابل توجهی در بخش تولید مواد صنعتی و معدنی برخوردار است، بیان کرد:  امروزه با ۳۸ هزار پرونده بهره‌برداری در بخش صنعت و ۸۰۰ پرونده بهره‌برداری در حوزه معدنی نقش به‌سزایی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به اینکه شهرصنعتی البرز استان قزوین تنها شهر صنعتی با اشتغالزایی ۱۲۲ هزار نفر در بخش صنعتی و معدنی است، گفت: این شهر  یکی از قطب‌های چرخه تولید و تجارت کشور محسوب می‌شود.
پرزحمت با اشاره به اینکه در بخش خصوصی نیز این استان  ظرفیت‌های خوبی در بخش صنعت و معدن دارد، تصریح کرد: هفته گذشته با بازدید چهار هیئت اعزامی از کشورهایی همچون مالزی، سنگاپور، اندونزی، و چین امیدواریم در بخش سرمایه‌گذاری با ورود این هیئت‌ها روند رشد اقتصاد در این استان تسریع یابد.

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *