“از امروز, تهران میزبان سه رویداد بزرگ معدنی”

تهران – ایرنا – رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: براساس برنامه ریزی تهران از ۲۲ مهر ماه میزبان سه رویداد بزرگ معدنی شامل سومین همایش فرصتهای سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی، نمایشگاه مربوطه و پنجمین کنفرانس مهندسی معدن است.

Untitled.jpg

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، هرمز ناصرنیا روز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلب، مشارکت و تشویق به حضور بخش خصوصی و خارجی در بخش معدن از وظایف این سازمان محسوب می شود و این امر سبب شده نسبت به برپایی همایش و نمایشگاه مربوطه اقدام نماید.

وی افزود: هدف اصلی از این همایش و نمایشگاه جلب توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی به بخش معدن و صنایع معدنی ایران است و امسال به عنوان سومین دوره، غنی تر از گذشته برپا خواهد شد.

ناصرنیا اظهار امیدواری کرد: فعالان معادن وصنایع معدنی ایران نسبت به معرفی دقیق پروژه های خود برای سرمایه گذاران خارجی مبادرت ورزند، این در حالی است که سازمان نظام مهندسی معدن ایران نیز انتشار تعدادی نشریه دو زبانه را به این مناسبت برنامه ریزی کرده است.

وی، انتشار راهنمای سرمایه گذاری در معادن ایران به دو زبان (فارسی و انگلیسی) و معرفی پتانسیل های معدنی ایران در هر یک از استانهای کشور از جمله اقدامات پیش بینی شده است.

ناصرنیا با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی معدن ایران کنترل انجام وظایف مهندسی را در معادن برعهده دارد، گفت: تدوین ساختار مهندسی در واحدهای معدنی کشور را برعهده داریم و تعریف فعالیت افرادی در معادن بزرگ به عنوان مسئول فنی ، ایمنی ، زمین شناس استخراجی و غیره را انجام می دهیم.

وی یادآور شد: فعالیت سازمان نظام مهندسی معدن ایران طی ۱۲ سال گذشته، تلاش برای بهبود وضعیت استخراج از معادن، ارتقا ایمنی و همکاری با دستگاه های ذیربط در این بخش است.

قرار است سومین همایش فرصتهای سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی، نمایشگاه مربوطه و پنجمین کنفرانس مهندسی معدن همزمان از ۲۲ تا ۲۴ مهرماه جاری در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شود.

 منبع:www.ime.org.ir

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *