“اعلام آمادگی چینالکو چین برای همکاری با ایمیدرو”

پایگاه خبری معدن نیوز- رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: ایمیدرو آماده همکاری با شرکت چینالکو به منظور تولید مس و پودر آلومینا است.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، مهدی کرباسیان در جریان سفر به چین در دیدار معاون شرکت چینالکو چین(CHINALCO ) گفت: درحوزه زغالسنگ یک ذخیره ۳ میلیارد تنی داریم که برای توسعه آن مایل هستیم با این شرکت همکاری داشته باشیم.
وی با تاکید بر تحکیم روابط ایران و چین در عرصه‌های مختلف بویژه معدن و صنایع معدنی، به برنامه چشم‌انداز اشاره کرد و افزود: بر اساس اهداف راهبردی ایران تا سال ۲۰۲۵،ظرفیت فولاد به ۵۵ میلیون تن، آلومینیوم به ۱.۵ میلیون تن و مس به بیش از ۴۰۰هزار تن خواهد رسید.
معاون شرکت چینالکو چین نیز در این دیدار گفت: با توجه به اینکه ایران برنامه توسعه ظرفیت آلومینا را در دستور کار قرار داده است، در بخش بوکسیت شرایط خوبی برای توسعه همکاری‌ها وجود دارد.
وی افزود: چین دارای منابع فراوان بوکیست است اما کیفیت خوبی ندارد و به همین دلیل با گینه وارد مذاکره شده‌ایم و می‌توانیم منطقه مناسب بوکسیت برای ایران در آن کشور پیدا کنیم.
به گفته وی، چینالکو می‌تواند از طریق ارتباط با کشورهای ویتنام و گینه نقش فعالی در تامین بوکسیت مورد نیاز ایران ایفا کند.
کرباسیان در پایان این دیدار گفت: با توجه به موارد مطرح شده می‌توانیم بر روی حوزه‌های بوکسیت و آلومینا، بوکسیت، سنگ آهن، عناصر نادر خاکی و تحقیقات و توسعه همکاری داشته باشیم.
در این دیدار همچنین برای تشکیل یک کارگروه مشترک به منظور پیگیری تفاهمات و تعیین زمینه های جدید همکاری، موافقت شد.
رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین در جلسه‌ای با مدیران شرکت ساینو استیل درباره تسریع در روند اجرای یادداشت تفاهم امضا شده برای تولید ۳۵۰ هزار تن شمش آلومینیوم ، احداث نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی و برنامه تولید ۸۰۰ هزار تن پودر آلومینا تاکید کرد.
در این جلسه، طرف چینی اعلام کرد که این شرکت علاقه‌مند به همکاری و سرمایه گذاری با ایمیدرو در بخش آلومینیوم و نیروگاه مرتبط آن و همچنین حوزه مس است. در پایان این نشست، دوطرف برای تعیین تیم مشترک به منظور بررسی نحوه شروع همکاری ها و سرمایه گذاری های مشترک و ارائه نظرات، موافقت کردند.
منبع:http://madannews.ir
۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *