“افزایش ۴.۴ درصدی تولید معادن مس جهان”

میزان تولید جهانی مس در بخش «معادن»، طی ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی، ۴.۴ درصد افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز ، جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG) حاکیست که میزان تولید معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ماه مه امسال میلادی، حدود ۸ میلیون و ۱۱۱ هزار تن بود. در حالی که این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، ۷ میلیون و ۷۶۷ هزار تن بود.
از این میزان، ۴ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به قاره «امریکا»، یک میلیون و ۶۴۴ هزار تن «آسیا»، ۷۵۶ هزار و ۱۰۰ تن «افریقا»، ۷۳۵ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۴۲۰ هزار و ۷۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.
در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۹ میلیون و ۶۷۴ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۹ میلیون و ۲۳۴ هزار تن)، حاکی از رشد ۴.۷ درصدی است.
bundles_of_cathode_copper
از سوی دیگر میزان تولید جهانی مس پالایش شده (پایه و ثانویه)، طی ۵ ماه نخست ۲۰۱۶ میلادی با افزایش ۳.۶ درصدی به ۹ میلیون و ۵۹۲ هزار تن رسید. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۹ میلیون و ۲۵۶ هزار تن بود.
همچنین، کل«ظرفیت» پالایش مس در جهان، از ابتدای ژانویه تا پایان ماه مه امسال میلادی، به ۱۱ میلیون و ۴۸۶ هزار تن رسید. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱۱ میلیون و ۲۶۵ هزار تن بود و این روند نشان دهنده رشد ۲ درصدی ظرفیت جهانی تولید مس کاتد است.
قیمت جهانی مس که طی سال‌های اخیر با روند شدید کاهشی (از حدود ۱۰۱۴۰ دلار در تن به حدود ۴۶۰۰) مواجه بوده، طی روزهای اخیر کمی افزایش را تجربه کرده و به حدود ۴۶۴۰ دلار در تن رسیده است.
منبع:http://madannews.ir
۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *