“حضور رایزنان اقتصادی ۳۰ کشور جهان در همایش فرصتهای سرمایه‌گذاری معدن”

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: سفیران، کارداران و رایزن‌های اقتصادی ۳۰ کشور جهان از مدعوین دومین همایش و نمایشگاه فرصتهای سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران هستند.
به گزارش گسترش آنلاین از ایرنا، هرمز ناصرنیا اظهار داشت: همایش و نمایشگاه فرصتهای سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران ۱۹ آذر ماه جاری با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به همراه طیف وسیعی از دست اندرکاران بخش معدن و صنایع معدنی ایران در مصلی امام خمینی(ره) گشایش می‌یابد.
وی افزود: جلب و حمایت از سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی ایران به عنوان یکی از وظایف این سازمان پیش‌بینی شده و در کنار این مساله بر پایی نمایشگاه‌های مربوطه اهمیت ویژه‌ای دارد.

ناصرنیا تاکید کرد: رشد فعالیت معدن و صنایع معدنی در گرو انجام سرمایه‌گذاری لازم است و چنانچه نتوانیم با ابزارهای لازم زمینه جلب و جذب منابع را فراهم کنیم، رشد مطلوبی را در این بخش شاهد نخواهیم بود.
به اعتقاد وی، کشور سالانه شاهد رشد جمعیت یک میلیون نفری است و برای ایجاد اشتغال جمعیت جوان کشور باید سرمایه‌گذاری صورت گیرد و سرمایه‌گذاری در معدن با ایجاد صنایع معدنی آغاز می‌شود.

بر اساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت شمار معادن فعال کشور افزون بر پنج هزار معدن است که در سال گذشته ۳۷۰ تا ۳۹۰ میلیون تن میزان استخراج مواد معدنی آنها بود.
ناصرنیا اضافه کرد: راه‌اندازی معادن جدید به منزله یک موتور محرک برای صنایع کشور محسوب می‌شود و بنا بر این باید مشوق سرمایه‌گذاری در بخش معدن باشیم.

وی گفت: دولت باید راهکارها و سیاست هایی را به مورد اجرا بگذارد که زمینه ساز جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی باشد و در عین حال ساختارهایی به‌وجود آوریم که دستگاه‌های اجرایی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به همراه سازمان نظام مهندسی معدن نسبت به شناسایی چالش‌ها و تنگناها در این بخش اقدام کنند.
قرار است دومین همایش و نمایشگاه فرصتهای سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران از ۱۹ تا ۲۱ آذر ماه جاری در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شود.

منبع: www.http://gostareshonline.com

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *