“دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور با مقام معظم رهبری”

صبح روز دوشنبه،ششم بهمن ماه سال ۱۳۹۳ اعضای ستاد بزرگداشت روز مهندسی به همراه چند تن از وزیران به حضور مقام معظم رهبری رسیده و با ایشان دیدار کردند.

    حضرت آیت اله خامنه ای در این دیدار ضمن تاکید بر نقش موثر مهندسان در پیشرفت های کشور، فرمودند مهندسان حتی در انقلاب و جنگ تحمیلی نیز جایگاه ویژه ای داشتند. ایشان در بیانات خود اشاره کردند که شعار ” ما می توانیم” را باید اثبات کرد و با تلاش های مهندسان نه تنها باید واردات بی رویۀ محصولات صنعتی را کاهش یابد، بلکه صادرات تولیدات کشور باید به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی فرمودند: این موضوع باید به طور عملی کار شود و همۀ دستگاه های دولتی و مهندسان باید در این زمینه تلاش کنند. مهندسان باید در طراحی و ساخت کارخانه ها و صنایع تقویت شوند و خلا موجود در این زمینه را پر کنند.

در آغاز این دیدار محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس ستاد بزرگداشت روز ملی مهندسی، طی بیاناتی وضعیت فعلی نظام های مهندسی و جوامع مهندسی را گزارش کرده و از توانمندی بالقوۀ این قشر بزرگ جامعه سخن گفت.

 هرمز ناصرنیا رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران و عضو هیئت رئیسۀ ستاد بزرگداشت روز مهندسی و همچنین محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در دیدار با مقام معظم رهبری حضور داشتند.

01

لازم به ذکر است پنجم اسفند هر سال روز ملی مهندسی نامیده شده و به همین مناسبت مراسم مختلفی در سطح کشور برگزار می شود. در سال جاری گردهمایی سراسری گرامیداشت روز ملی مهندسی در چهارم اسفند ماه در تهران برگزار خواهد شد.

منبع: www.ime.org.ir

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *