“لزوم توجه به فرآوری سنگ و توسعه بازارهای خارجی “

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛« مهندس محمد رضا نعمت زاده » در جرایان بازدید خود از دربیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی همچنین هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه با بیان این مطلب ، افزود : سنگ یکی از زمینه هایی است که بخشی از آن به صورت قله ، برش داده نشده و نهایی نشده از کشورمان صادر می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: دولت با حمایت و پشتیبانی خود می تواندحضور بخش خصوصی را در این میان پررنگ تر نمایید.
به گفته مهندس نعمت زاده ؛ عمل آوری سنگ می بایست مطابق با سلیقه و سفارش مشتریان خارجی انجام شود و از اعمال سلایق شخصی پرهیز شود.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه در خصوص صنعت سنگ یادآور شد : توجه به ابعاد، برش و ضخامت سنگ توسط ماشین آلات چیزی است که می بایست روی آن کار شود و علی رغم اینکه ماشین آلات ساخت داخل از توانمندی خوبی برخوردارند برای جبران کمبودها،واردات یکسری تکنولوژی و ماشین آلات مانعی ندارد.
مهندس نعمت زاده در ادامه گفت:  واحدهای سنگ بری و معادن سنگ در کشور می توانند همت بیشتری کنند تا جبران عقب ماندگیها بشود .
وی در ادامه با اشاره به اینکه می بایست به معدنکاران و صاحبان واحدهای سنگ بری فرصت بیشتری بدهیم تا صنایع فرآوری رشد وپیشرفت کند ، افزود : خریداران ما در خارج از کشور علاقه دارند ارزش افزوده را اذعان خودشان نمایند که در این میان ما باید هوشمندی به خرج داده و سنگ را در داخل کشورمان فرآوری کنیم.
وزیرصنعت، معدن وتجارت در توضیح این مطلب ، افزود :  البته ما با تجهیز خود می بایست مشتریان خود را در خارج از کشور شناسایی کرده و حضور موثرتری در بازارهای خارجی  داشته باشیم.
به گفته مهندس نعمت زاده ؛ وزارت صنعت معدن وتجارت نیز در حیطه وظایف خود از هرگونه حمایت و پشتیبانی به معدنکاران و واحدهای فرآوری سنگ دریغ نکرده و امیدواریم بانکها نیز با ارایه تسهیلات بیشتر به این دسته از واحدها ، زمینه سرمایه گذاریهای جدید و یا توسعه سرمایه گذرایهای گذشته را میسر نمایند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد : از اقدام مفید وموثر جوانان عزیز در تدوین سامانه اطلاع رسانی مربوط به معادن سنگ کشور تشکر می کنم و امید وارم که زبانهای بازارهای هدف و قابل استفاده مشتریان خارجی سنگ کشور آماده شود.
گفتنی است: دربیست و سومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی (CERAFAIR-2015) بیش از ۲۵۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و ۸ کشور خارجی، نوین ترین تولیدات و تجهیزات مرتبط به این صنعت را ارائه و در معرض دید علاقمندان به مدت ۳ روز قرار گرفته است.
همچنین امسال شاهد حضور و مشارکت ۲۰۰ شرکت و واحد صنعتی داخلی و ۵۰ شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، چین، جمهوری چک ، آلمان، هلند، بلغارستان و کره جنوبی است.
از سویی دیگر هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه بطور همزمان از ۲۹ تیر ماه تا تاریخ یکم مرداد ماه در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا است.

منبع:http://www.mimt.gov.ir

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *