“معاون امور معادن و صنایع معدنی خبر داد: پایان تدوین آیین نامه اجرایی قانون جدید معادن “

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پس از ماه‌ها کار کارشناسی آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح قانون معادن نهایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نقل از «شاتا»، «وجیه الله جعفری» با اعلام این خبر افزود: این آیین‌نامه به زودی برای تصویب به هیات وزیران فرستاده خواهد شد.

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت با اشاره به برخی بخش‌های آیین نامه اجرایی قانون جدید معادن گفت: بخش اکتشاف، بهره‌برداری، مزایده، فرآوری، شورای عالی معادن، مقررات عمومی و نظارت از جمله فصولی هستند که آیین نامه اجرایی قانون را تشکیل می‌دهند.

وی با تاکید براینکه این آیین‌نامه به منظور صیانت از ذخایر معدنی تجدید ناپذیر، تامین حقوق متقابل دولت و بخش خصوصی و انتخاب بهره‌بردار اصلح تدوین شده است،‌ تصریح کرد: کار تدوین آیین نامه اجرایی قانون جدید معادن از زمستان سال گذشته در قالب سه کارگروه تنظیم پیش نویس، کارگروه تخصصی و کارگروه تلفیق،‌ آغاز شد و به تازگی به پایان رسیده است.

جعفری با اشاره به اینکه بخش معدن به دلیل انفال بودن و تفاوت با سایر فعالیت‌های اقتصادی، نیاز به آیین نامه مزایده‌ای مختص به خود است،‌ افزود: برای اینکه حق دولت و بخش خصوصی در واگذاری معادن تضییع نشود،‌ اقدام به تدوین فصلی مستقل در خصوص نحوه برگزاری مزایده بخش معدن در آیین نامه اجرایی قانون معادن کرده‌ایم که شاکله اصلی آن شفاف سازی هرچه بیشتر نحوه‌ برگزاری مزایده این بخش است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، در پایان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰ جلسه کارشناسی، برای تدوین آیین نامه اجرایی قانون اصلاح قانون معادن برگزار شده است، خاطرنشان کرد: در این جلسات از کارشناسان برجسته بخش‌های مختلف معدن کشور، از جمله نمایندگان سازمان نظام مهندسی معدن، سازمان زمین‌شناسی، ایمیدرو،‌ خانه معدن،‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها و بخش خصوصی استفاده شده است.

منبع:http://www.impasco.com

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *