“معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ۱۵ طرح معدنی با ۲۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه افتتاح می شود”

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در امور معادن و صنایع معدنی گفت: در سال جاری به نام ‘تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی’، ۱۵ طرح معدنی با ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح می شود .

به گزارش  خبرگزاری ایرنا؛ ‘ وجیه اله جعفری عنوان کرد: با توجه به نامگذاری امسال با نام سال ‘ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ‘ برآن هستیم تا سه واحد از طرح های هشت گانه را در بخش احیا به بهره برداری برسانیم .

وی با اشاره به رشد تولید دربخش های مختلف سیمان، فولاد، آلومینیم ، سنگ آهن و .. درسال ۹۰ گفت: تولید فواد خام در سال ۹۰ رشد ۱۴ درصدی داشت و امسال قرار است ظرفیت تولید به ۲۲ میلیون تن برسد .

جعفری از پیش بینی رشد ۹ درصدی محصولات فولادی در سال ۹۱ خبرداد و گفت: براین اساس برآورد می شود که در سال جاری تولید این محصول به ۱۶ میلیون تن برسد.

سرپرست ایمیدرو افزود: براساس برنامه قرار است تولید آلومینیم در سال جاری رشد ۲۶ درصدی، سنگ آهن ۷.۵ درصدی را تجربه کند .

وی درادامه حمایت از تولید داخلی قطعات استراتژیک بخش معدن و تقویت زنجیره تامین این بخش را به ویژه در صنایع بالادستی مانند فولاد یکی از عمده ترین هدف های سال جاری حوزه معدن و صنایع معدنی کشور بیان کرد .

جعفری تصریح کرد: در سال تولید ملی باید برنامه ریزی های خاصی داشته باشیم و از شرایط با استفاده از توان ظرفیت ها به نحو مناسبی استفاده کنیم .
وی درباره اهداف صادراتی معاونت معدنی و ایمیدرو نیز درسال جاری گفت : درسال ۹۰ سهم بخش معدن و صنایع معدنی در صادرات محصولات معدنی، فلزات و سرامیک و کاشی افزایش یافت و این میزان در سال جاری افزایش می یابد .
سرپرست ایمیدرو میزان صادرات سیمان در سال گذشته را ۹ میلیون تن اعلام کرد و گفت: این رقم در سال تولید ملی افزایش خواهد یافت .
وی درادامه اهداف استراتژیک سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران را شامل رقابت پذیرکردن معادن وصنایع معدنی، میل به توسعه پایدار، افزایش سهم ایران در تولید و صادرات و توجه به مسائل زیست محیطی با توجه به شعار سال جاری دانست .
وی ، تقویت توانایی ها برای اجرای طرح ها، حمایت از اجرای طرح های صنایع پایین دستی و طرح های جدید با توجه به بهره گیری از فناوری ها، استفاده از باطله های مواد معدنی با توجه به افزایش مواد معدنی به ویژه فلزی، توسعه و تقویت بازار و حفظ بازار داخلی و ایجاد فضای کسب و کار را از دیگر مواردی برشمرد که حوزه معدن و صنایع معدنی کشور در سال تولید ملی توجه ویژه ای به آن خواهد داشت .

منبع: www.impasco.com

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *