“۳۴۰ میلیون تن ظرفیت استخراج مواد معدنی / ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش معدن”

 “۳۴۰ میلیون تن ظرفیت استخراج مواد معدنی / ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش معدن”

دکتر غضنفری در هفته دولت با اشاره به فعال بودن ۵ هزار معدن در کشور، ظرفیت استخراج مواد معدنی درسال ۹۰ را بیش از ۳۴۰ میلیون تن اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، به نقل از شاتا؛ دکتر “مهدی غضنفری” گفت: ظرفیت استخراج مواد معدنی در سال ۸۳ ، ۱۵۵ میلیون تن بوده است .

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: کشورمان در تنوع مواد معدنی جزو ۱۰ کشور برتر دنیا قرار دارد و در حوزه تولید سیمان نیز جایگاه دهم را از آن خود کرده، در سرب و روی نیز بزرگترین رتبه را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به رتبه ۱۷ ایران در تولید فولاد در جهان ادامه داد: در تولید مس نیز جزو ۱۰ کشور نخست هستیم.

دکتر غضنفری در ادامه میزان سرمایه گذاری در بخش معدن در فاصله سال های ۸۴ تا ۹۰ را با رشد شش برابری نسبت به مدت مشابه سال های قبل از آن ۲۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم طی سال های ۷۸ تا ۸۳ حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بود .

وی با اشاره براینکه دو درصد ذخایر معدنی جهان مربوط به ایران است که گام سخت آن اکتشاف و زمین شناسی است، افزود: از این میزان ۱۲ نوع ماده فلزی و ۳۶ نوع مواد غیر فلزی وجود دارد .

وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس با اشاره به رسیدن ظرفیت تولید سیمان به ۸۶ میلیون تن تا آخر سال ۹۱ گفت: این میزان در سال ۸۳ حدود ۳۳ میلیون تن بود که با سرمایه گذاری و حمایت های مناسب تحقق هدف سال ۹۱ به طور قطع امکان پذیر خواهد بود.

منبع: http://www.impasco.com


۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *