“آغاز صدور گواهی تایید صلاحیت فنی و مالی اشخاص حقیقی”

به موجب بخشنامه اخیر سازمان مرکزی که طبق توافق با وزارت صنعت معدن و تجارت صورت پذیرفته است, صدور گواهینامه صلاحیت فنی و مالی برای اشخاص حقیقی متقاضی فعالیت در عرصه معدن در سازمان نظام مهندسی معدن آغاز گردید.

دکتر نبئی , رییس سازمان , ضمن اعلان مطلب فوق عنوان داشت که به موجب این توافق نامه زین بعد کلیه گواهینامه های صلاحیت فنی و مالی برای اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی در سازمان صورت خواهد پذیرفت. ایشان یاد آور شد که از اواسط سال جاری که توافقنامه صدور صلاحیت فنی و مالی اشخاص حقوقی ابلاغ گردیده است, تعداد ۱۰ مورد از اشخاص حقوقی موفق به اخذ صلاحیت فنی و مالی از سازمان شده اند و این مهم در اسرع وقت و با حداکثر کیفیت توسط کمیته تشخیص صلاحیت سازمان صورت می پذیرد.

رئیس سازمان در ادامه از کلیه فعالان عرصه معدن اعم از اشخاص حقوقی یا حقیقی در سراسر کشور دعوت نمودند تا با مراجعه به سازمان استان از مزایای این طرح بهره مند گردند.

دکتر نبئی میانگین زمان صرف شده برای صدور هر گواهینامه از زمان درخواست متقاضی تا تحویل تاییدیه صلاحیت را ۳ روز عنوان نمودند و اظهار امیدواری کردند که با افزایش مراجعات این زمان به ۲ روز نیز قابل ارتقاء می باشد.

رئیس سازمان با عنایت به تحول اخیر در برنامه های کاری سازمان, اظهار داشتند که برنامه دولت برون سپاری فعالیتهای تصدی گری خود به بخش خصوصی است و در این راستا مذاکرات سازمان نظام مهندسی معدن با وزارت صنعت معدن و تجارت ادامه داشته و وزارت متبوع علاقه مندی بسیاری در خصوص واگذاری امور معدن به سازمان نظام مهندسی معدن که طی سالیان اخیر به نحو مطلوبی توانمندی خود را نشان داده است, از خود نشان داده اند که در آینده نزدیک بخش قابل توجهی از این امور از طریق توافق نامه ها و دستورالعملهای مربوطه به سازمان نظام مهندسی معدن واگذار خواهد شد.

روابط عمومی سازمان

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *