“آغاز عملیات بازرسی از معادن فعال استان”

عملیات بازرسی از معادن که طی سالهای اخیر با حمایت و مساعدت دفتر نظارت و بهره برداری وزارتخانه به سازمان نظام مهندسی معدن محول گردیده است و طی سالیان گذشته ثمرات موثری را در توسعه و کنترل فعالیتهای معدنی در پی داشته است, در سال جاری نیز با گسترده گی بیشتری انجام خواهد شد.

طی توافقی که در سال جاری با دفتر نظارت و بهره برداری صورت گرفته در فاز اول مقرر گردیده که ۳۰ معدن فعال استان , با مدیریت سازمان نظام مهندسی معدن استان و با استفاده از اعضاء سازمان که حائز پروانه اشتغال در رسته استخراج و زمینه نظارت هستندو ظرفیت اشتغال کافی برای ارجاع کار دارند, صورت پذیرد.

Drift_of_Harrachov_Mine_308587800.jpg

مهندس غلامرضا آقایی مسئول امور بازرسی از معادن استان در این راستا عنوان داشتند که ۳۰ معدن توسط سازمان صنعت معدن و تجارت استان معرفی گردیدند که برای آنها بازرس تعیین گردیده و پس از صدور احکام آنها و عقد قرارداد با اعضاء مذکور توسط ریاست سازمان نظام مهندسی معدن استان, عملیات از ابتدای آبان ماه جاری آغاز گردیده است و مقرر گردیده این مهم تا پایان آذر ماه توسط اعضاء محترم سازمان که مسئولیت مذکور را پذیرفته اند صورت پذیرد.

دکتر نبئی , رئیس سازمان نیز در این ارتباط ضمن قدردانی از پیگیری های مستمر دبیرخانه سازمان برای تحقق این برنامه با گستردگی بیش از سه برابری نسبت به برنامه سال قبل (سال گذشته ۹ معدن بازرسی شدند), عنوان نمودند که چون نقش عملیات بازرسی از معادن در رفع مشکلات فنی حوزه معدن استان انکار ناپذیر است , در تلاش هستیم که برنامه بازرسی در فاز دوم را نیز در اواخر سال جاری هماهنگ و به کمک اعضاء سازمان جامه عمل بپوشانیم.

رئیس سازمان استان در ادامه یاد آور شدند که تلاش شده است که برنامه بازرسی توسط کارآمدترین و با تجربه ترین اعضاء سازمان صورت پذیرد و در فاز دوم نیز سعی داریم تا این مهم را به اعضاء کارآمدی که علاوه بر دارا بودن شرایط فنی فوق الاشاره دارای ظرفیت اشتغال نیز باشند ارجاع شود.

دکتر نبئی در خاتمه ضمن قدردانی از همه عزیزانی که در این برنامه سازمان را یاری نموده اند, از کلیه دست اندر کاران معدنی بویژه اعضاء سازمانی که به عنوان مسئولین فنی در معادن مورد بازرسی مشغول هستند درخواست نمودند که با بازرسین مربوطه کمال همکاری را داشته باشند.

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *