“آگهی برگزاری انتخابات پنجمین دوره هیأت مدیره سازمان”

انتخابات  پنجمین دوره اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان قزوین به‌ ترتیب زیر و طبق شرایط تعیین شده برگزار خواهد شد.

qazvinmeo.election

۱ تاریخ برگزاری انتخابات روز پنجشنبه ۹۳/۱۲/۰۷ و مدت آن از ساعت ۹ تا ۱۶ است.

۲ محل برگزاری انتخابات به آدرس زیر است:

قزوین ،خیابان نوروزیان، یکصد متر بالاتر از کانال، بین حکمت ۴۷ و ۴۹، جنب دفتر خدمات ارتباطی،ساختمان هورنو، طبقه اول، واحد یک، سازمان نظام مهندسی معدن استان قزوین

۳ تعداد و مشخصات اعضای هیأت مدیره

تعداد اعضای اصلی هیأت مدیره سازمان استان ۵ نفر شامل دو نفر مهندس معدن، یک نفر زمین‌شناس، یک نفر نقشه‌بردار و یک نفر مهندس متالورژی با گرایش استخراجی و تعداد اعضای علی‌البدل ۲ نفر شامل یک نفر مهندس معدن و یک نفر زمین‌شناس می‌باشد. اعضای هیأت مدیره برای یک دوره سه ساله انتخاب می‌شوند. رشته تخصصی براساس مدرک تحصیلی است و ارتباطی به رسته پروانه اشتغال ندارد. چنانچه شخصی دارای دو مدرک تحصیلی در رشته‌های مختلف باشد، در اعلام داوطلبی باید مشخص کند که برای کدام رشته‌اصلی داوطلب می‌شود.

چون حداقل تعداد اعضای هر رشته برای تشکیل گروه تخصصی ۵ نفر است، چنانچه تا تاریخ پایان مهلت برای اعلام داوطلبی، تعداد اعضای هر رشته اصلی در سازمان استان کمتر از آن باشد، برای آن رشته عضو هیأت مدیره انتخاب نمی‌شود و از بین داوطلبان رشته‌های معدن و زمین‌شناسی با رعایت ترتیب اولویت در تعداد آرای اخذ شده جایگزین می‌شود.

۴- تعداد داوطلبان

حداقل تعداد داوطلبان واجد شرایط از هر یک از رشته‌های اصلی، با توجه به تعداد اعضای اصلی و علی‌البدل هیأت مدیره و به‌منظور ایجاد رقابت در انتخابات، به‌ترتیب زیر تعیین می‌شود:

معدن ۴ نفر، زمین‌شناسی ۳ نفر، نقشه‌برداری ۲ نفر، متالورژی استخراجی ۲ نفر و در مجموع ۱۱ نفر.

چنانچه در هر یک از رشته‌های اصلی، به‌غیر از رشته مهندسی معدن، به تعداد کافی داوطلب واجد شرایط وجود نداشته باشد، انتخابات آن رشته حذف و یک نفر از سایر رشته‌های اصلی که حائز بالاترین رأی باشد، انتخاب خواهد شد. چنانچه در رشته مهندسی معدن حداقل ۴ نفر یا در مجموع حداقل ۱۱ نفر داوطلب واجد شرایط وجود نداشته باشد، انتخابات به وقت دیگری موکول خواهد شد. در این‌صورت موعد بعدی برای انتخابات، که دیرتر از ۳ ماه از موعد اولی انتخابات نخواهدبود، به پیشنهاد هیأت اجرایی و تأیید دستگاه نظارت تعیین می‌شود.

۵- شرایط داوطلبان

الف- تابعیت جمهوری اسلامی ایران. ب- عضویت در سازمان استان و نداشتن بدهی حق عضویت. پ- عدم اعتیاد به مواد مخدر. ت- نداشتن پیشینه کیفری. ث- نداشتن محکومیت انتظامی از درجه ۳ یا بالاتر، از ۵ سال قبل از تاریخ اعلام داوطلبی. ج- دارا بودن پروانه اشتغال معتبر با پایه حداقل ۲ (چنانچه داوطلب در دوره‌ قبل عضو اصلی هیأت مدیره بوده، با پایه ۳  قابل پذیرش است.)

۶- چگونگی اعلام داوطلبی

داوطلبان عضویت در هیأت مدیره، حداکثر تا ساعت ۱۴ روز یکشنبه مورخه ۷ دی ماه، فرصت دارند که آمادگی خود را طبق فرم مربوط اعلام کنند. داوطلبان می‌توانند این فرم را از دبیرخانه سازمان نظام مهندسی معدن استان به آدرس ذیل آگهی و یا با کلیک بر روی گزینه داخل پرانتز (form davtalabi) دریافت کرده و پس از تکمیل فرم، آن را شخصاً و با ارائه کارت عضویت معتبر به دبیرخانه (یا محل‌های تعیین شده) تسلیم و رسید دریافت نمایند. چنانچه علاوه بر مدارک موجود در پرونده داوطلب، مدارک دیگری از وی خواسته شود باید در مهلت مقرر آنها را به دبیرخانه سازمان تحویل دهد.

هیأت‌اجرایی‌انتخابات تقاضاهای داوطلبان را بررسی نموده و قبول یا رد تقاضا کتباً به داوطلب اعلام خواهد‌شد.

۷- اعلام فهرست داوطلبان

فهرست الفبایی داوطلبان مورد تأیید به ‌تفکیک رشته، علاوه بر ارسال به آدرس اعضا و درج در پایگاه اینترنتی سازمان، از تاریخ ۶ بهمن ماه در تابلوهای اعلانات سازمان ‌نظام ‌مهندسی ‌معدن ‌استان و سازمان ‌صنایع ‌‌و‌ معادن ‌استان و ادارات‌ تابعه و وابسته و همچنین مؤسسه‌ها و شرکت‌های مهم معدنی استان نصب خواهد شد. (درصورت امکان این فهرست‌ در روزنامه ولایت نیز آگهی خواهد شد). بعلاوه در روز برگزاری انتخابات نیز این فهرست در محل اخذ رأی نصب خواهد شد.

۸- اخذ رأی

اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان باید شخصاً برای رأی دادن مراجعه کنند و هیچگونه وکالتی پذیرفته نمی‌شود. رأی‌دهندگان باید کارت عضویت معتبر خود را هنگام رأی دادن ارائه کنند.

هر عضو بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود، افراد مورد نظر خود را در تمام رشته‌ها انتخاب می‌کند. در برگه رأی فقط به تعداد مورد نیاز از هر رشته، که مشخص شده، باید نوشته شود. چنانچه تعداد بیشتری نوشته شده باشد، هنگام قرائت، اسامی اضافی حذف خواهد شد. همچنین چنانچه اسامی نوشته شده از بین فهرست اعلام شده داوطلبان نباشد، آن اسامی نیزحذف خواهد شد. چنانچه در رشته‌ای داوطلب برای عضویت در هیأت مدیره وجود نداشته باشد، باید جلوی رشته مربوط را خالی بگذارند و چنانچه به اشتباه نیز نامی نوشته شده باشد، هنگام قرائت حذف خواهد شد.

۹- مهلت قبول شکایات

مهلت قبول شکایات مربوط به برگزاری انتخابات تا ۵ روز پس از تاریخ رأی‌گیری است.

۱۰- توضیح و راهنمایی

 اعضای سازمان برای هرنوع سؤال و اخذ راهنمایی درباره چگونگی برگزاری انتخابات می‌توانند با دبیرخانه سازمان نظام مهندسی معدن استان به آدرس زیر مراجعه و یا با شماره تلفن(‌های) زیر تماس گرفته و حتی درصورت لزوم با اعضای هیأت اجرایی نیز طبق قرار قبلی ملاقات نمایند.

آدرس:قزوین، خیابان نوروزیان، یکصدمتر بالاتر از کانال، بین حکمت ۴۷ و ۴۹، جنب دفتر خدمات ارتباطی، ساختمان هورنو،طبقه اول، واحد یک سازمان نظام مهندسی معدن استان قزوین  

تلفن :۰۲۸۳۳۶۸۶۲۸۶              تاریخ آگهی: ۱۸ آبان ماه نود و سه

۱۱- اسامی و امضای اعضای هیأت اجرایی:

رئیس                           نایب رئیس             منشی                        عضو                        عضو

سید احمد باقری           الهه ارجمند           نسرین کشتکار       مرتضی جهانشاهلو          شهلا شکیبا

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *