“امتیاز برای بازدید­های علمی و فنی”

طبق مصوبه مورخ ۲۴/۱/۹۳ کمیته تدوین دستورالعمل­ها، به منظور تشویق اعضا برای مشارکت در برنامه­های بازدید فنی از معادن و صنایع معدنی کشور، مقرر شد به ازای هر برنامه بازدید گروهی( یک یا چند روزه) که توسط سازمان استان ترتیب داده می­شود، ۰.۲۵ امتیاز و تا سقف۱ امتیاز در بخش خدمات برجسته برای صدور پروانه اشتغال منظور شود. این دستورالعمل از ابتدای سال ۱۳۹۳ قابل اجرا است.

         برنامه بازدیدها باید توسط سازمان استان تنظیم شود و چون هزینه آن از سوی شرکت­ کنندگان پرداخت می­شود، لذا تعداد شرکت­ کنندگان در هر برنامه باید به اندازه­ای باشد که برای اعضا مقرون به صرفه باشد. هر برنامه بازدید باید بگونه­ ای تنظیم شود که چندین واحد مختلف نزدیک به یکدیگر در آن گنجانده شود. در هنگام بازدید از هر واحد، مسئول­ین آن باید توضیحات فنی کامل از آن ارائه کند. هر یک از اعضای گروه­های تخصصی نیز باید طبق برنامه­های تنظیمی سالانه، در برنامه­های بازدید گروهی مشارکت کنند. شرکت­ کنندگان در برنامه بازدید باید از هر واحد گزارش جداگانه و در صورت امکان همراه با پیشنهادهای اصلاحی ارائه کنند.

      این گزارش­ها باید توسط کمیته­ های تخصصی بررسی و ضمن استفاده از پیشنهادهای اعضای بازدیدکننده و انتقال آن به واحدهای مورد بازدید، کیفیت گزارش را نیز ارزیابی کنند.

    در پایان هر برنامه بازدید ( مشتمل بر چند واحد در یک بازدید) و تائید گروه­های تخصصی، برگ تایید  توسط رئیس سازمان استان صادر و جهت منظور نمودن امتیاز آن به کمیته تشخیص صلاحیت استان ارائه می­شود.

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *