برگزاری باشکوه همایش روز مهندسی

همانگونه که قبلا اطلاع رسانی شده بود، بمناسبت پنجم اسفند ماه روز گرامیداشت دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی و روز ملی مهندسی، مراسم باشکوهی در روز پنج شنبه چهارم اسفند ماه در محل سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار گردید.

میهمانان ویژه این مراسم جناب آقای مهندس عجم استاندار محترم استان قزوین، جناب سردار آبنوش ، فرمانده محترم سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین بودند که در حضور بیش از ۷۵۰ نفر از اعضاء نظامات مهندسی معدن، ساختمان و کشاورزی استان سخنرانی نمودند.

مهندس عجم، در بیانات خود ضمن پاسداشت روز مهندسی به تشریح ابعاد گسترده اهمیت امورمهندسی در  عرصه های  مختلف زندگی امروزه پرداخته و تاکید نمودند که با توجه به  تاثیر گذاری امور توسعه ای هر جامعه از نوع خدمات مهندسی ، با اعتماد به توان مهندسی کشور می توان مسیر توسعه را هموار تر نمود.

سردار آبنوش نیز در بیانات خود ضمن اشاره به نقش مهندسین در مسیر تغییر و تحولات و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی طی ۳۳ سال گذشته و بویژه در خلال جنگ تحمیلی ، نقش خدمات مهندسی را در توسعه اساسی دانسته و یادآوری نمودند که با وجود اینکه مهندسین ایرانی در کلیه عرصه های مهندسی گامهای بلندی را برداشته اند و در حال حاضر نیز در جایگاه اول منطقه قرار دارند ولی می توان انتظار داشت که در مهندسی اقتصاد کشور نیز وارد عمل شوند و با شناختی که از تعهد و تخصص مهندسان ایرانی سراغ داریم می توانند چالشهای اقتصادی امروز جامعه را نیز بهبود بخشند.

نکته قابل توجه این مراسم حضور چشمگیر و مسرت بخش اعضاء محترم سازمان نظام مهندسی معدن استان بود که با توجه به برگزاری مراسم مشابه در دو سال اخیر ، این حضور در نوع خود کم نظیر تلقی میشود.

در این مراسم گروه تواشیح کانون بسیج مهندسین شهرستان تاکستان، مدیحه سرایی گوش نوازی را ارائه نمودند و چندین کلیپ از توانمندیهای مهندسین ایرانی به نمایش گذاشته شد.

در خاتمه مراسم نیز ضمن اهدای لوح تقدیر به فعالان تشکلهای عرصه های مهندسی، از طریق قرعه کشی به حدود ۶۰ نفر از حاضرین نیز جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.

از ویژگیهای مراسم امسال، می توان به اطلاع رسانی گسترده این مراسم از طریق بیلبورد و تیر بورد در سطح شهر و ارسال پیامک به صورت گسترده به مهندسین و همچنین برگزاری منظم و مفرح این مراسم اشاره نمود که جای دارد از کلیه عزیزانی که مارا در برگزاری این مراسم یاری نمودند تشکر و قدردانی نماییم.


۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *