“برگزاری با شکوه همایش روز مهندسی”

 به مناسبت روز مهندس و گرامیداشت خواجه نصیرالدین طوسی و نیز یادبود شهدای مهندس استان، صبح شنبه ۵ اسفند ماه همایش بزرگ مهندسان استان در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، این مراسم با حضور مهندس مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران و رئیس شورای مرکزی بسیج مهندسین کشور، احمد عجم استاندار، روح الله عباسپور و داود محمدی نمایندگان مردم بوئین زهرا و قزوین در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون عمرانی استاندار، سردار جعفری نسب فرمانده انتظامی استان، اعضاء و روسای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان، معدن و کشاورزی برگزار گردید.DSC05461

در خلال همایش: مسئول بسیج مهندسین استان قزوین گفت: در ابتدای فعالیت بسیج مهندسین استان قزوین ۶۰۰ نفر عضویت داشتند که امروز این تعداد به ۳ هزار نفر رسیده و این سازمان با نظام‌های مهندسی استان و اداراتی که رویکرد مهندسی دارند، تعامل خوبی دارد.

جعفر نجفی‌فرد ادامه داد: سازمان نظام مهندسی دارای ۶ هزار عضو است که موفقیت‌هایی که در این مجموعه حاصل شده نتیجه تفکر بسیجی است.

وی با بیان این مطلب که ما امروز در این همایش و این روز بزرگ، حمایت خود را از فرمایشات رهبری اعلام می‌کنیم، ادامه داد: دشمن در تلاش بود تا با توجه به تحریم‌ها و گرانی‌ها حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را کمرنگ جلوه دهد، اما مردم ولایت مدار، نجیب و ارزشی ما با حضور پرشور خود در صحنه، سیلی محکمی به یاوه گویان و استکبار زدند.

وی افزود: ما از مسئولان می‌خواهیم که وحدت خود را حفظ کنند و همان‌طور که رهبری فرمودند هرچه دشمن بر دشمنی خود شدت می‌بخشد، بر صمیمیت خود بیافزایند.

نجفی‌فرد خاطرنشان کرد: مهندسان ما در مباحث سیاسی روز مانند انتخابات نیز حضوری فعال دارند، به طوری که برای انتخابات آینده نیز خود را آماده کرده تا در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها حضوری پرشور را داشته باشیم و با انتخاب اصلح، دین خود را به نظام، امام و شهدا ادا کنیم.

در ادامه مهندس چمران رییس شورای شهر تهران که سخنران ویژه این همایش بودند با اشاره به اینکه بخش عمده ی فعالیت کشور مرهون فعالیت های مهندسی ست و پیشرفت کشور بدون رشد مهندسی امکان پذیر نیست، از تشکل های مهندسی خواست زمینه رشد بیشتر را فراهم اورند.

DSC05487وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب، استقلال سیاسی، فکری و اقتصادی، آزادی و دستیابی به ماهیت اسلامی را از بزرگترین دستاوردهای انقلاب دانست.

مهندس چمران، رییس شورای مرکزی بسیج مهندسی کشور گفت: ما امروز در نانو تکنولوژی و پزشکی پیشرفت های فراوانی داشته ایم و بدنبال رشد گسترده علمی هستیم و مقلات علمی ما از جایگاه بالایی در مجامع علمی دنیا برخوردارند.
چمران افزود: رشد علمی، فکری و سیاسی خود را مرهون استقلالی هستیم که انقلاب به ارمغان اورد.
در ادامه این مراسم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، کشاورزی و معدن در مجموع بسیج مهندسی را تشکیل داده‌اند، موفقیت‌هایی را در سطح استانی و ملی شاهد هستیم که با هم‌افزایی اثرگذاری این مجموعه‌ها بیشتر نیز می‌شود.

وی یادآور شد: در راستای تحقق اهداف سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، معدن، نظام مهندسی کشاورزی ، نظام پزشکی، نظام پرستاری، نظام دامپزشکی، نظام صنفی رایانه، کانون‌های کارشناسان رسمی دادگستری و وکلا و اتاق بازرگانی، مجمع تشکل‌های تخصصی تشکیل شده است.

در مراسم امسال گروه سرود کم شنوایان و ناشنوایان ، چند سرود انقلابی و حماسی را اجرا نمودند و در خاتمه مراسم از فعالان عرصه های مهندسی و نیز  مهندسین بسیجی با اهداء لوح تقدیر قدردانی گردید.

DSC05465

DSC05398ضمنا حضور گسترده اعضاء سازمان در این همایش از نکات حائز اهمیت مراسم امسال بوده و جا دارد از کلیه این عزیزان قدردانی گردد.

 DSC05434

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *