“برگزاری همایش بزرگداشت روز معدن و دهمین سال تاسیس سازمان”

مطابق با برنامه ریزی ها و اطلاع رسانی های صورت گرفته، مراسم بزرگداشت اول خرداد ،روز معدن و نیز جشن دهمین سال تاسیس سازمان از ساعت ۱۶ روز  پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ، با حضور جمع کثیری ازعلاقمندان حرف مهندسی معدن و اعضاء سازمان، در محل سالن اجتماعات سازمان امور اقتصادی استان ، برگزار گردید .

مراسم با قرائت کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید.

در این مراسم ابتدا مجری برنامه ضمن تبریک اول خرداد ماه به عنوان روز معدن، دکلمه زیبایی را در این خصوص قرائت نمودند.

سپس دکتر نبئی رییس سازمان، ضمن خیر مقدم به حاضرین به تبیین جایگاه معدن در اقتصاد کشور پرداختند و یاد آور شدند که جایگاه رفیع معدن در اقتصاد جهانی، اهمیت این بخش را بازگو کرده است.

رئیس سازمان در ادامه عنوان نمودند که سهم بیش از ۳۰ درصدی محصولات بخش معدن و صنایع معدنی از صادرات غیرنفتی کشور ، سهم بیش از ۲۵ درصدی از ارزش بازار بورس کشور و سهم حدود ۵ درصدی ارزش افزوده در تولید ناخالص داخلی کشور، نشان از حضور فعال بخش معدن با بیش از  ۵۰۰۰ معدن، ۲۱۰۰۰ واحد صنایع معدنی، ۳۴۰ میلیون تن استخراج سالیانه و ۱۶۰ هزار اشتغال مستقیم و پتاسیل بالای این بخش دارد ولی همانطور که می دانیم، این میزان با توجه به پتانسیل موجود در کشور بسیار کم است که می‌بایست یک عزم جدی در افزایش سهم این بخش در کل چرخه اقتصاد، در بخش‌های مختلف حاکمیتی و سیاست‌گذاری، مورد حمایت و نظارت قرار گیرد.

دکتر نبئی وضعیت معادن استان را بدین ترتریب عنوان نمودند که استان قزوین با تولید بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن ماده معدنی در سال ۹۱، سهمی به میزان ۰/۷ درصد از کل کشور را دارا بوده و با ۱۵۳ معدن فعال، ۱۲۹ پروژه اکتشافی و نیز ۸۰ معدن راکد، وضعیت مطلوب تری را نسبت به گذشته دارا می باشد.

رئیس سازمان در ادامه اشاره نمودند که، این تمام ظرفیت استان نیست و امیدواریم که با رویکردهای اخیر سرمایه ای به بخش معدن که از سال گذشته متاثر از تغییرات سیاستگذاری اقتصادی کشور، اصلاح قانون معادن، واقعی تر شدن نرخ ارز و … رخ داده است، شاهد شکوفایی بیش از پیش بخش معدن استان طی سال آتی باشیم.

DSC03787

در حاشیه ای مراسم که مصادف با دهمین سال تاسیس سازمان نظام مهندسی معدن استان نیز بود، اعضاء سازمان به شکل نمادین ، ده ساله شدن سازمان را با پخش چند کلیپ از فعالیتهای معدنی و همچنین تهیه و برش کیک با آرم سازمان جشن گرفتند و در حضور اصحاب رسانه استان و به یادبود این روز، عکس یادگاری گرفتند.

DSC03784

DSC03797

۰

2 نظر

 • بپذیریم که در این چهار سال متحول شده ایم. بپذیریم که کم کم به جایگاه واقعی مان در کشور نزدیک می شویم. بپذیریم مدیریت خصوصی می تواند سبب پیشرفت شود. بپذیریم می شود هم رییس خوبی بود و هم مسئول خوبی… مسئول به معنای واقعی کلمه. پاسخگو، مدیر و مدبر و پرتلاش. و صد البته راهبری مجموعه تحت مسئولیت با پرسنلی خدوم و صدیق.
  به شما و همه اعضای سازمانتان تبریک عرض می کنم و امیدوارم روش شما سرلوحه و مشوق سایر استان های ایران عزیز باشد.

  ۰
  • سپاسگذاریم.
   در تلاشیم سازمانی بسازیم در شان اعضاء آن و در منزلت ایران عزیزمان.

   ۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *