“مشاوران متخصص در توسعه استان قزوین به کار گرفته می شوند”

مرتضی روزبه شنبه شب در دیدار با اعضاء مجمع متخصصان استان با ایشان با بیان مطلب فوق افزود: برای رشد و تعالی استان بایستی از ظرفیت های نیروی انسانی در حوزه های مختلف حسن استفاده را داشته باشیم.

ایشان در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه در دوران مدیریتی ام در مقاطع مختلف از این گونه جلسات بسیار بهره برده ام البته خود متخصصان استان بایستی از ما مطالبه داشته باشند زیرا استان و جامعه به این گونه ارتباطات نیاز دارد البته چارچوب این امر در قانون پیش بینی شده ولی بایستی ساز و کارهای آن نیز تعریف شود.

استاندار قزوین افزود: دریافت مشاوره از متخصصان و گروه های مختلف جامعه بایستی با یک تعامل، تفاهم و دید مشترک و یک حرکت جدید ساماندهی شود.

ایشان افزود: هر جامعه و هر نظام مدیریتی که توانست از کانال سازمان ها و تشکل های مختلف مشارکت مردم را سامان دهد نتیجه آن دستیابی به جامعه ی پیشرفته ای خواهد شد که خطا در آن کم خواهد بود. وی افزود: ما بعضاً فوت و فن با هم کار کردن و تعامل با یکدیگر را براساس نظام برنده ، برنده کار کردن را کمتر تمرین کرده ایم که دچارتعارض و مشکل می شویم.
روزبه افزود: ما در حال حاضر برای خروج از پیچ و خم ها چاره ای جز جلب مشارکت مردم نداریم و به دور از فرصت سوزی بایستی گام های موثری را در جهت پیشرفت استان با مشارکت مردم برداریم.

ایشان با تأکید بر اینکه گروه های مختلف متخصصان جامعه می بایست به سند جامع سلامت استان اشراف داشته باشند در ادامه افزود: سند سلامت استان در حوزه های مختلف تدوین شده است و متخصصان در هر حوزه ای بایستی به این اسناد اشراف داشته باشند و آن را نقد کنند زیرا این اسناد یک امر تشریفاتی نیست و بایستی به اجرا درآید.
ایشان بر ساماندهی گروه های مختلف تخصصی در استان تأکید کرد و در ادامه افزود: برای ساماندهی این امر بایستی تشکل های مختلف درحوزه های تخصصی با تشکیل دبیرخانه هایی به فعالیت مستمر بپردازند اگر این امر ماندگار شود باعث خواهد شد تا آیندگان از ما به نیکی یاد کنند.

IMG-5468

ایشان افزود: توانمندی های استان بالا است و ما در این خصوص تعابیر بلندی از مقام معظم رهبری بخصوص در بخش کشاورزی داریم تعبیر ایشان این است که دشت قزوین در سراسر کشور یک دشت بی نظیر است و امروزه این ظرفیت به عنوان یک امانت در دست ما قرار دارد که بایستی حفظ شود زیرا این قابلیت ها برای آیندگان باید حفظ شود.

وی افزود: اگر به گذشته قزوین نگاه کنیم مشاهده می کنیم که انسان هایی با همت های والا بر سر این سفره نشسته اند و برای ما باعث افتخار هستند و با باید این امانت راحتی بهتر از گذشته حفظ و تقویت کرده و در اختیار آیندگان قرار دهیم و از ظرفیت بی انتهای نیروی انسانی استان حداکثر بهره را ببریم تا در آینده نزدیک شاهد رشد و بالندگی بیشتر استان در عرصه های مختلف باشیم.

در آغاز این جلسه و قبل است سخنرانی استاندار، روسای هر یک از تشکلهای عضو مجمع متخصصین استان، به نوبت به بیان چکیده ای از نقطه نظرات خود در زمینه امور تخصصی مرتبط با حرفه خود پرداختند.

دکتر نبئی ریاست سازمان نظام مهندسی استان نیز پس از بیان  خلاصه ای از رزومه سازمان استان ، به بیان کلیات مشکلات معادن استان پرداختند و عمده عامل اصلی بروز چنین مشکلاتی را نارسایی های فنی ، حرفه ای و نظارتی دانستند و در این راستا و برای حل مشکلات عنوان نمودند که نظام مهندسی معدن استان با داشتن بیش از ۳۲۰ عضو متخصص ، متعهد و مجرب، بالاترین پتانسیل برای حل مشکلات معدن استان را داراست و صراحتا آمادگی سازمان را برای بر عهده گرفتن کلیه امور غیر حاکمیتی مربوط به معادن استان را اعلان نمودند.

در این راستا دکتر نبئی لزوم بکارگیری اعضاء مجرب سازمان در توسعه و راه اندازی و پیشبرد صنایع معدنی استان را جدی بر شمرده و پیشنهاد نمودند که برای نمونه می توان در مرحله اول کلیه امور مربوط به شن و ماسه استان را به نظام مهندسی معدن استان واگذار نمود. که این پیشنهاد مورد استقبال استاندار محترم نیز واقع شد.

لازم به ذکر است که جلسه ای مشابه نیز دو هفته قبل در محل دفتر امام جمعه قزوین تشکیل گردید که اعضاء هیات مدیره تشکلهای عضو از رهنمودهای جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا باریک بین بهره مند گردیدند.

دکتر نبئی

روابط عمومی سازمان

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *