“نشست مشترک اعضاء هیات مدیره سازمان با رییس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان”

در هفته صنعت و معدن, نشستی صمیمی باحضور اعضاء هیات مدیره سازمان و رئیس محترم سازمان صنعت, معدن و تجارت استان برگزار گردید.

در این جلسه که به پیشنهاد ریاست سازمان و استقبال بی نظیر اعضاء هیات مدیره و جناب آقای مهندس پرزحمت برگزار گردید, آخرین تحولات استان در خصوص معدن استان تبیین  و بررسی گردید.

دکتر نبئی ابتدا از زحمات مهندس پرزحمت و همکارانشان به نمایندگی از هیات مدیره و اعضاء سازمان , در طی ماههای اخیر قدردانی نمودند و سپس به تبیین پتانسیل بالای سازمان در حوزه های فنی, پژوهشی, آموزشی و مدیریتی پرداختند و ضمن اعلان آمادگی برای پذیرش کلیه امور فنی, پژوهشی, آموزشی و مدیریتی بخش معدن استان, از ریاست سازمان صنعت, معدن و تجارت استان درخواست نمودند که به پتانسیل موجود عنایت بیشتری داشته باشند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان در ادامه به مشکل عدم بهره مندی بسیاری از فعالیتهای استان از خدمات اعضاء سازمان نظام مهندسی پرداخته و ضمن قدردانی از اجرای دقیق مفاد مواد ۱۴ و ۳۴ , از مهندس پرزحمت تقاضا نمودند که عنایت بیشتری به اجرای مفاد مواد ۲۵,۴۳,۶۳,۹۱,۱۰۰,۱۰۱,۱۰۲,۱۰۴ و ۱۱۷ آیین نامه اجرایی قانون معادن مصوب ۱۳۹۲ داشته باشند.

دکتر نبئی پیشنهاد نمودند که در راستای تحقق اهداف ماده ۷۰ آیین نامه اجرایی , شفافیت بیشتری در برگزاری مزایده های محدوده ها و معادن صورت پذیرد و تعداد دفعات و زمان فراخوان واگذاری از طریق مزایده را بیشتر نمایند.

مهندس پرزحمت که در خلال جلسه توجه و برخورد مناسب و درخور توجهی به مباحث مطرح شده از خود نشان می دادند در خاتمه ضمن تایید موارد مطرح شده , نظام مهندسی معدن را تنها دستگاه توانمند در عرصه معدن استان خواندند و سازمان نظام مهندسی معدن را بازوی توانمند وزارت صنعت معدن و تجارت شمردند و قول مساعد دادند که در خصوص موارد فوق در اسرع وقت دستور اقدامات مقتضی را صادر نمایند و به ویژه تاکید فرمودند که در خصوص مسئولین فنی معادن, برگزاری مزایده های معدنی و نیز مشارکت دادن سازمان در امور معدن استان تحولات قابل توجهی را پیگیری و مساعدت خواهند نمود.

رئییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خاطر نشان کردند که برنامه وزارت در برون سپاری امور تصدی گری خود به تشکلهای مردم نهاد است و در آینده نزدیک بسیاری از امور به تشکلهایی نظیر سازمان نظام مهندسی معدن که توانایی قابل توجهی در این زمینه از خود نشان داده اند, واگذار خواهد شد.

20140708_135942

 

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *