“گردهمایی اعضاء هیات مدیره سازمانهای نظام مهندسی معدن استانهای منطقه ۳ کشور به میزبانی استان قزوین برگزار شد”

گردهایی اعضاء هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استانهای منطقه ۳ کشور به میزبانی استان قزوین در روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه سال ۹۱ در محل کارخانجات شیشه قزوین و با حضور نمایندگان کلیه استانهای عضو و حضور مهندس جمشیدیها رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار گردید، که خلاصه اهم مباحث و مصوبات به شرح ذیل می باشد.

DSC02967

الف) در خصوص ارائه راهکارهای لازم جهت قطع ارتباط مالی اعضاء ارائه دهنده خدمات با گیرندگان خدمات ، نقطه نظرات مختلفی در خصوص مزایا و معایب انجام این کار از سوی حاضرین مطرح گردید و با عنایت به اینکه این طرح از جمیع جهات به منفعت اعضاء و از برخی جهات نیز به صلاح سازمانها تشخیص داده شد، مصوب گردید که این موضوع به جهت رفع ممنوعیت اخذ تعرفه کامل خدمات از سوی دبیرخانه سازمان استانها به نمایندگی از اعضاء ارائه دهنده خدمات ( بویژه در خصوص خدمات پاره وقت نظیر طرحها ، گزارشها و مسئول فنی اکتشاف و … ) ، به شورای مرکزی پیشنهاد گردد.

ب) در خصوص تدوین فرم گزارش برداشت شن و ماسه و خاک رس معمولی و پیشنهاد اصلاح شرح خدمات مسئولین فنی این واحدها،   فرمی که به همین منظور به اهتمام سازمان مرکزی تدوین گردیده بود مورد بحث قرار گرفت و با اندکی تغییر مورد تصویب قرار گرفت.

ج) در خصوص تدوین و نهایی کردن فرم خام قراردادهای مسئولین فنی استخراج و اکتشاف، دو نمونه قرارداد که به اهتمام سازمانهای تهران و سمنان و با عنایت به دستورالعملهای مربوطه وزارت کار تدوین گردیده بود به بحث گذاشته شد و مقرر گردید فایل خام تایپ شده قرارداد در اختیار اعضاء سازمان استانها به صورت یک قرارداد تیپ پیشنهادی قرار گیرد .

د) در خصوص مواد تفویض اختیار وزارت متبوع به سازمان و راهکارهای عملی شدن طرح پنجره واحد، مفصل بحث گردید و با عنایت به حساسیت موضوع پنجره واحد و مطرح شدن مشکلات متعدد از سوی حضار، نتیجه قطعی حاصل نگردید و پیشنهادات مربوطه برای تصمیم گیری نهایی به شورای مرکزی ارجاع گردید.

در ارتباط با تفویض اختیار نیز بحث  صورت پذیرفت و اعضاء بر این اعتقاد بودند که هرگونه تفویض اختیار بدون در نظر گرفتن بودجه و امکانات دیگر قابلیت اجرا نداشته و در صورت تامین منابع مالی و سایر امکانات در این خصوص هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. و سازمان استانها با بهترین کیفیت و در اسرع وقت می توانند کلیه امور تصدی گری در بخش معدن وزارت متبوع را اجرا نمایند.

درخلال جلسه آقای مهندس جمشیدیها ضمن اعلان خرسندی از تشکیل نظام مهندسی معدن در سالیان اخیر، این سازمان را بازوی توانمند وزارت صنعت، معدن و تجارت خوانده و عنوان نمودند که آماده هر گونه همکاری با نظام مهندسی در جهت اعتلای اهداف آن هستند. در ادامه ایشان ضمن اعلان رضایت از عملکرد و تعامل با نظام مهندسی معدن استان ، خلاصه ای از وضعیت معادن استان قزوین و همچنین نقش این معادن در توسعه صنعتی استان گزارش نمودند.DSC02969

در پایان جلسه اعضاء محترم هیات مدیره استانها و همراهان ایشان از یکی از خطوط تولید کارخانجات شیشه قزوین (شیشه مشجر ) بازدید نمودند.

DSC03007

DSC02984

در خاتمه از مدیریت و کارکنان شرکت شیشه قزوین به جهت قبول زحمت میزبانی و مساعدتهای بی دریغ در جهت برگزاری بهینه گردهمایی قدر دانی می گردد.

۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *